E-raamatupidamine

E-raamatupidamine on igati nagu tavapärane raamatupidamisteenus – erinevus tuleneb sellest, et ka kliendil on võimalik raamatupidamise andmebaasi iseseisvalt kasutada. Mitmed ettevõtted on valinud e-raamatupidamise, kuna sõltuvalt ettevõtte põhitegevusest ja suurusest on vajadus raamatupidamisteenuse järgi erinev.

Majanduskeskkond tänapäeval nõuab ettevõtetelt järjest kiiremat informatsiooni kättesaamist ning töötlemist. Seetõttu tuleb kasuks, kui ettevõtte juhil ja teistel valitud inimestel oleks igal ajahetkel täpne ülevaade ettevõtte raaamatupidamise seisust, mida e-raamatupidamine pakubki.

E-raamatupidamine on:

  • operatiivne – ligipääs oma raaamatupidamisele 24 h;
  • automatiseeritud – operatsioonid on lihtsustatud ja automaatsed;
  • paindlik – kergesti kohandatav vastavalt ettevõtte vajadustele;
  • mugav kasutada – lihtne ja kasutajasõbralik;
  • usaldusväärne – andmed asuvad turvalises serveris ja protsessid on töökindlad.

Kellele e-raamatupidamine sobib?

E-raamatupidamine sobib nii väiksematele kui ka suurematele ettevõtetele, mis ei oma raamatupidamisprogrammi või on tekkinud vajadus programmi uuendamise järele. Teenus on kasulik juhul, kui olulisel kohal on vahetu ligipääs raamatupidamisandmetele. E-raamatupidamine on mõeldud finantsarvestuseks, laoarvestuseks ning palga- ja personaliarvestuseks.

Kuidas e-raamatupidamine toimib?

Iga ettevõtte põhitegevusega kaasneb pidev info töötlemine, aruannete koostamine ja esitamine. Tänapäeval on taolise infohulga läbitöötamine ilma vajalikke programmideta suure ajakulu tõttu mõeldamatu. Professionaalne majandustarkvara võimaldab sisestada ja töödelda infot ilma liigsete tegevusteta, kuna protsessid toimuvad automaatselt ja vähese ajakuluga. E-raamatupidamise puhul töötab sama tarkvara korraga nii kliendi arvutis kui ka raamatupidamisbüroos.

Klassikalise ülesehitusega raamatupidamisteenus ei võimalda tihtipeale piisavat operatiivsust, seetõttu on loodud selline tehniline lahendus, mille abil on kliendil otsene juurdepääs oma finantsandmetele ja aruannetele. Lihtsamal juhul piirdub see juurdepääs finantsaruannete vaatamisega, aga on olemas ka võimalus teatud raamatupidamistööde iseseisvaks teostamiseks. Klient võib ise sisestada ja väljastada nii müügi- kui ka ostuarveid ning teha vajalikke muudatusi. E-raamatupidamine võimaldab kliendil raamatupidajaga koos töötada, arutada ja pärida selgitusi ning langetada oma ettevõtte jaoks läbimõeldud otsuseid.

Kontakt

Detailsema päringu saad meile saata siit

Või helista kohe +372 660 6802