Mis on e-raamatupidamine?

01.03.2019

Mis on e-raamatupidamine?

E-raamatupidamine on paljudele veel võõras mõiste, kuid tegemist on igati tavapärase raamatupidamisega. E-raamatupidamine viitab aga sellele, et klient saab raamatupidamise andmebaasi ka iseseisvalt kasutada.

E-raamatupidamine sobib tänapäevasele ettevõttele

Aina kiirem informatsiooni liikumine ja töötlemine on nüüdisajal väga oluline, mistõttu on kasulik, kui ettevõtte võtmeinimestel on firma raamatupidamise seisust igal ajahetkel ülevaade. E-raamatupidamine on mitmete tänapäeva ettevõtete valik, sest sõltuvalt ettevõtte põhitegevusest ja suurusest on vajadus raamatupidamisteenuse järgi erinev.

E-raamatupidamine sobib nii väiksematele kui ka suurematele ettevõtetele, mis ei oma raamatupidamisprogrammi või on tekkinud vajadus programmi uuendamise järele. Eelkõige on e-raamatupidamine sobilik sellisele ärile, kus olulisel kohal on vahetu ligipääs raamatupidamisandmetele. E-raamatupidamist saab rakendada nii finantsarvestusel, laoarvestusel kui ka palga- ja personaliarvestusel.

Kuidas e-raamatupidamine toimib?

E-raamatupidamine on tehniline lahendus, mille abil saavad ettevõtte juht ja teised volitatud inimesed otsese juurdepääsu finantsandmetele ja -aruannetele operatiivselt ning vähese ajakuluga. Professionaalse majandustarkvaraga saab sisestada ja töödelda infot lihtsalt ja mugavalt, kuna protsessid toimuvad automaatselt ja vähese ajakuluga. E-raamatupidamise puhul töötab sama tarkvara korraga nii kliendi arvutis kui ka raamatupidamisbüroos.

Läbi online raamatupidamistarkvara saab nii finantsaruandeid vaadata kui ka iseseisvalt raamatupidamistöid läbi viia, näiteks müügi- ja ostuarvete sisestamine ning väljastamine ja muudatuste sisseviimine.

E-raamatupidamine on:

  • operatiivne – ligipääs oma raamatupidamisele 24 h;
  • automatiseeritud – operatsioonid on lihtsustatud ja automaatsed;
  • paindlik – kergesti kohandatav vastavalt ettevõtte vajadustele;
  • mugav kasutada – lihtne ja kasutajasõbralik;
  • usaldusväärne – andmed asuvad turvalises serveris ja protsessid on töökindlad.

Kui oled huvitatud e-raamatupidamise teenusest oma ettevõtte jaoks, siis Hea Tava võib abiks olla! Loe lähemalt teenuse kohta siit.

Kontakt

Detailsema päringu saad meile saata siit

Või helista kohe +372 660 6802