Raamatupidamisfirmat kasutades saab olla kindel kvaliteedis

01.03.2019

Raamatupidamisfirmat kasutades saab olla kindel kvaliteedis

Iga ettevõtja kohustus on korraldada raamatupidamist. Laias laastus jagunevad võimalused kaheks: palgata oma raamatupidaja või osta teenust sisse raamatupidamisfirmalt. Mõlemal võimalusel on oma eelised ja puudused ning valiku tegemine sõltub eelkõige ettevõtte suurusest ja vajadustest.

Raamatupidamisfirma on sobilik pigem väikeettevõtte jaoks

Väikse ja keskmise ettevõtte jaoks on kindlasti vähemkulukam raamatupidamisfirma teenuse kasutamine, sest jäävad ära kulutused spetsiaalse tarkvara ostmiseks ja igakuiste palkadega ning bürookaupadega seotud kulud. Raamatupidamisfirma teenuste kasutamisel peab ettevõtte siseselt määrama isiku, kelle ülesandeks on raamatupidamise algdokumentide koostamine, kogumine, nende õigsuse kontroll ja üleandmine raamatupidamisfirmale.

Raamatupidamisfirma on professionaalne

Raamatupidamisfirma tunnusmärk on usaldus, kuna raamatupidamisest sõltub paljuski ettevõtte edukas toimimine. Teenust sisse ostes saab kindel olla selle kvaliteedis. Raamatupidamisfirmades töötavad oma ala professionaalid, kes on saanud vastava väljaõppe ja kelle teadmisi pidevalt täiendatakse. Teenusepakkujad teevad tihedat koostööd seadusorganitega, mistõttu on hästi informeeritud raamatupidamisega seotud muudatustest.

Teenust sisse ostes ei pea muretsema vajalike programmide ega litsentside pärast. Samuti ei lisandu töötajatega seotud lisakulusid nagu maksud, puhkusetasud jm. Ühe ettevõtjaga on seotud üks raamatupidamine, mis teeb raamatupidajast usaldusväärse isiku, kuid töötaja puhkuseperioodiks on asendaja olemas ja ükski töö selle pärast tegemata ei jää.

Töö toimub lepingu alusel

Raamatupidamisfirma sõlmib kokkulepitud tööde kohta kliendiga lepingu, mis jätab minimaalselt ruumi möödarääkimisteks. Samuti on paljudel teenusepakkujatel vastutuskindlustus, mis tähendab, et raamatupidaja vea korral vastutab raamatupidamisfirma. Vajadusel saab partnerilt osta täiendavaid teenuseid, näiteks maksunõustamist.

Kui sinu ettevõte vajab raamatupidamisfirma teenuseid oma raamatupidamise korraldamisel, võta ühendust Hea Tava professionaalsete raamatupidajatega!

Kontakt

Detailsema päringu saad meile saata siit

Või helista kohe +372 660 6802