Raamatupidamise teenused – kuidas valida koostööpartnerit?

02.03.2019

Raamatupidamise teenused – kuidas valida koostööpartnerit?

Raamatupidamise teenused on sisuliselt ettevõtte raamatupidamise korraldamine, sealhulgas arvepidamine kõigi sissetulekute ja väljaminekute üle ning ettevõtte finantsdokumentatsiooni korrasoleku tagamine. Samuti kõikide sooritatud finantstehingute täielike aruannete säilitamine, vastavalt raamatupidamist reguleerivatele õigusaktidele.

Raamatupidaja korraldab raamatupidamisarvestust nii, et oleks tagatud aktuaalse, olulise, objektiivse ja võrreldava informatsiooni saamine, seda lähtudes Eesti heast raamatupidamistavast või rahvusvaheliselt üldtunnustatud standarditest ning järgides kutse-eetika nõudeid.

Mida silmas pidada raamatupidamise teenuste valikul?

Raamatupidamine on spetsiifilist kutseoskust nõudev töö, mis kuulub iga ettevõtte igapäeva juurde. Selleks, et ettevõte saaks keskenduda oma põhitööle, muretsemata raamatupidamise pärast, on lahendus palgata raamatupidaja või raamatupidamisfirma, kelle teenuste seas on muuhulgas ka raamatupidamise teenused. Hea raamatupidaja valimisel tuleb arvestada mitmete asjaoludega alustades taustauuringust lõpetades pakutava garantiiga.

Firma taust – Esimene samm on raamatupidamisfirmaga tutvumine, ehk uuri ettevõtte tausta. Milline on raamatupidamisfirma kogemus ja kui kaua on turul tegutsetud, kes on kliendid jne?

Raamatupidaja kogemus – Kas firmal on piisavalt tööressurssi raamatupidamise pakkumiseks sinu ettevõttele? Kas töötajatel on vastav kutsekvalifikatsioon ja kogemused?

Teenused – Raamatupidaja valimisel arvesta ettevõtte kasvavate vajadustega uute teenuste järgi. Uuri, milliseid lisateenuseid pakutakse ja kas lisaks Eesti standarditele tegeletakse ka rahvusvaheliste standardite järgi raamatupidamisega.

Töövahendid – Raamatupidaja palkamisel selgita välja, millist tarkvara kasutatakse ja kas vastavad litsentsid ning muud vahendid on olemas.

Tööprotsess – Millised tingimused on töö efektiivseks toimimiseks? Kas raamatupidaja kogub iseseisvalt kõik vajalikud andmed või tuleb talle saata informatsioon kindlaks kuupäevaks jm taolised küsimused?

Hinna kujunemine – Küsides pakkumist mitmelt ettevõttelt, hinda hoolega, millest kujuneb hind, sest sageli on odavama hinna taga kehvem teenus.

Hea Tava raamatupidamise teenused on koostööpartnerite seas kõrgelt hinnatud – võta ühendust, kui soovid rohkem informatsiooni!

Kontakt

Detailsema päringu saad meile saata siit

Või helista kohe +372 660 6802