Kellele usaldada raamatupidamine?

02.03.2019

Kellele usaldada raamatupidamine?

Eestis raamatupidamisteenustega seotud pakkumiste turg on suhteliselt avar ja küllaldane. Selleks tuleb vaid avada internet, sest meie ettevõte pole kindlasti ainuke koht, kus on võimalik saada head raamatupidamisega seotud teenindust. Tegime lühikokkuvõtte erinevatest võimalustest, kes või mis pakuvad samuti raamatupidamisteenuseid ning kellele need sobivad.

Arvutiprogrammid

Vaatamata erinevatele raamatupidamisteenustele, on olemas ka suur hulk erinevaid arvutiprogramme, mis teevad selle raske töö teiste eest ära. Antud tarkvarad jagunevad kaheks:

 • Arvutiprogrammid, mida peab arvutisse installeerima
 • Arvutiprogrammid, mida saab lihtsalt internetis kasutada (online-raamatupidamine).

Kuigi antud võimalus tundub mõnedele (eriti väikeettevõtetele) elupäästjana, võib nende suureks puuduseks lugeda ajakulu. See tuleneb sellest, et antud arvutiprogrammid on mõeldud eelkõige professionaalse raamatupidamise jaoks ning nende omandamine on tavaliselt aeganõudev ja kohati ka liigselt keeruline. Ärimaailmas tegutsevatel inimestel ei pruugi olla aga piisavalt vaba aega, et lisaks kõigele muule, mis on firmaga seotud, veel panustada oma aega arvutiprogrammide uurimisele.

Kellele sobib:

 • Algajatele, kellel on tungiv soov iseseisvalt raamatupidamine enda jaoks avastada
 • Isikutele, kellel on kindlaks eesmärgiks raha kokkuhoid.

Vabakutselised raamatupidajad

Raamatupidamisteenuseid pakutavatele firmadele lisaks on olemas ka eraldiseisev grupp raamatupidajaid, kes pakuvad oma teenuseid olles vabakutselised ehk vabakutselised raamatupidajad. Sisuliselt teevad need inimesed kõike seda sama, mida ka raamatupidamisfirmad, kuid mingitel tingimustel ei soovi nad täistööajaga töötada. Siit tulevad ka riskid – kuna antud teenusevorm põhineb eelkõige vastastikusel usaldusel, rahade väljamaksmine teenuse eest ei pruugi olla alati ametlik ja läbipaistev ning teenusekontrolli teostamine on üpriski keeruline, siis tuleks selleks tööks valida vaid kontrollitud vabakutselised raamatupidajad. Paraku, paar head kommentaari internetiavarustes ei ole veel piisav garantii sellele, et maksuamet teie uksele ühel päeval ei koputa.

Kellele sobib:

 • Isikutele, kellel pole piisavalt majanduslikku ressurssi selleks, et pöörduda raamatupidamisfirma poole
 • Firmad, kellel pole veel otsest vajadust palgata eraldi raamatupidaja oma kollektiivi.

Raamatupidaja palkamine

Firmad, kes on juba piisavalt kaua ärimaastikul seilanud või kellel on kohe algselt olemas kogukas stardikapital, saavad omale lubada raamatupidaja palkamine. Selline variant on äärmiselt mugav, sest:

 • Alati on lähedal keegi, kes saab anda suurepärast nõu.
 • Firma käekäigust sõltub ka raamatupidaja hingeline, aga ka rahaline rahulolu ehk õnnelik raamatupidaja vastab teile kindlasti samaga.
 • Kui raamatupidamine talle ja töötegemine teile muutub üpris tüütuks, saate juua paar tassikest kohvi ühisköögis.

Paraku ei saa kõik firmad endale lubada raamatupidaja palkamist, sest sellised raamatupidajad nõuavad väga head tarkvaratuge, mugavat töökohta ning võimalik, et ka isiklikku abimeest.

Kellele sobib:

 • Väga elava äritegevusega firmadele, kus toimub päevas (või isegi tunnis) palju erinevaid operatsioone, mis vajavad pidevat süvenemist ja kaasaelamist.
 • Lihtsalt rahakatele inimestele, kes soovivad oma firmasse suurt kollektiivi.

Siin oleme välja toonud kolm võimalust, kellele usaldada omale raamatupidamine. Arvutiprogrammid, vabakutseline raamatupidaja ja raamatupidaja palkamine omavad kõik oma plusse ja miinusesid. Kõige leidlikumad teavad kindlasti öelda veel nii mõnegi nipi, kuidas raamatupidamine enda jaoks veel kiiremini ja ilma erilise vaevata ära teha. Kui aga soovid usaldusväärset ning kontrollitud teenust, siis võta ühendust Hea Tava raamatupidajatega. Meie aitame alati!

Kontakt

Detailsema päringu saad meile saata siit

Või helista kohe +372 660 6802