Kellele usaldada ettevõtte raamatupidamisteenus?

02.03.2019

Kellele usaldada ettevõtte raamatupidamisteenus?

Kui oled otsustanud, et firmasse oma raamatupidaja palkamine ei tasu ära, ent ise ka seda tööd enda peale ei taha võtta, siis on parimaks valikuks raamatupidamisteenuse osutamisele spetsialiseerunud firma. Aga mille järgi valik teha?

Kui suur on suur?

Eestis on raamatupidamisteenust pakkuvaid firmasid väga palju, enamik neist paari töötajaga väikeettevõtted, kelle klientideks omakorda väike- või keskmise suurusega firmad. Et töötaja haiguse või puhkuse ajal kõik vajalik siiski tehtud saaks, soovitame valida niisuguse teenusepakkuja, kus on vähemalt kolm töötajat.

On ka päris suuri, üle paarikümne töötajaga raamatupidamisbüroosid. Kahtlemata on seal tööl kompetentsed inimesed, samas võib aga juhtuda, et nende jaoks oled sa liiga „väike“ klient, kelle soovid ja küsimused peavad ootama, kuni „suured“ kliendid on ära teenindatud. Sellest, kui huvitatud raamatupidamisteenuse osutaja sinust on, võib aimu saada juba hinnapäringust: kui kiiresti sellele vastatakse, kas hinnapakkumises on arvesse võetud sinu erisoove jms.

Kas teie vahel on klapp?

Kõik inimesed ei sobi omavahel. Isegi kui mõlemad on oma ala profid, võib ikkagi jääda ühele osalisele mulje, et temast ei saadud aru, tema soove/nõuandeid ei arvestatud. Kui tunned, et sinu raamatupidamisega tegeleva inimesega on keeruline ühist keelt leida, siis ütle seda firma juhile; piisava töötajate arvu korral on tal võimalik asjad korraldada nii, et sina leiad sobiva raamatupidaja ning firma säilitab kliendi.

Mida tähendab „kvaliteetne teenus“?

Kõik raamatupidamisteenuse pakkujad kinnitavad, et nende teenus on kvaliteetne ja usaldusväärne. Tõenäoliselt ongi seal tööl kompetentsed raamatupidajad, kuid… „väga heal“ ja „suurepärasel“ on vahe.

Võiksid uurida, kui kaua see inimene, kelle büroo sulle välja pakub, on raamatupidamisega tegelenud. Paraku on nii, et õpitakse sageli vigadest – ja sa ei taha ju, et sina oleks see, kes raamatupidaja „kooliraha“ kinni peab maksma.

Samuti võiksid uurida, mis valdkonna klientidega see raamatupidaja on varem tegelenud ning milliseid koolitusi läbinud. Kui paari aasta jooksul pole end kuskil täiendamas käidud, siis peaks see tegema ettevaatlikuks.

Kindlasti tasub lugeda firma aastaaruandeid ning guugeldada, olemaks kindel, et büroo maine on laitmatu.

Kui soovid usaldusväärset raamatupidamisteenust, võta ühendust Hea Tava raamatupidajatega!

Kontakt

Detailsema päringu saad meile saata siit

Või helista kohe +372 660 6802